Atrakcje weselne – pomysły na wzbogacenie wesela

posted in poradnik Młodej Pary

Atrakcje weselne – pomysły na wzbogacenie wesela

Jeśli szukacie pomysłu na urozmaicenie zabawy weselnej, rozkręcenie i integrację gości, znajdziecie poniżej zestawienie najwspanialszych atrakcji weselnych gwarantujących świetną zabawę:)

Zaskakujący pierwszy taniec

Jeśli posiadacie odrobinę umiejętności tanecznych warto przygotować pierwszy taniec, który zaskoczy gości. Może być to profesjonalna, piękna i wzruszająca choreografia lub oryginalny, zabawny układ taneczny, który rozbawi publiczność. Możecie skorzystać z usług profesjonalnych szkół tańca lub przygotować taniec sami podglądając filmy w internecie:)

ślub-zabawa-wesele-wiśnios-fotograf-kraków-35

Multimedialna prezentacja zdjęć – pokaz slajdów

Pokaz Waszych wspólnych zdjęć na pewno spodoba się wszystkim gościom. Oczywiście przy jej przygotowywaniu konieczny jest własny nakład pracy, ale może on przynieść bardzo zaskakujący efekt. By nie była nudna warto uświetnić ją odpowiednią muzyką oraz dowcipnymi komentarzami pomiędzy zdjęciami. Można zamieścić zdjęcia wszystkich Waszych najbliższych: dziadków, rodziców oraz Wasze zdjęcia od najmłodszych lat do momentu poznania i okresu narzeczeńskiego. Idealna do prezentacji na sali weselnej oraz jako podarunek w podziękowaniu dla rodziców na płytach DVD, by mogli do niej wracać.

Jesteś zainteresowany/a? – Zapytaj o termin realizacji i cenę.

_FOT9260

Fotobudka i ministudio na sali weselnej

Fotobudka to fotograficzny automat, który posiada możliwość natychmiastowego wydruku zdjęć. Możecie go ustawić w dowolnym miejscu podczas uroczystości weselnej i pozwolić gościom fotografować się do woli. Wraz z zestawem śmiesznych strojów, masek, okularów, peruk i innych gadżetów jest gwarancją świetnej, szalonej zabawy.

Ministudio również gwarantuje dobrą zabawę i integrację gości. Daje możliwość zrobienia zabawnych zdjęć dzięki śmiesznym gadżetom. Alternatywa fotobudki – nie jest to automat do robienia zdjęć ale „przenośne studio fotograficzne”, które obsługuje fotograf .

Jesteś zainteresowany –  zapytaj o wolny termin i cenę.

net

 

Księga gości i dodatki na stoły

Księga gości to wspaniała pamiątka dla Was. Poproście obecne na weselu osoby o wpisanie życzeń czy podzielenie się wrażeniami z wesela. Jeśli macie na weselu także fotobudkę to poproście o pozostawienie pamiątkowego zdjęcia przy wpisie.

Zapytaj o termin realizacji i wycenę.

net Kopia

Prezenciki dla gości

Bardzo miłym zwyczajem jest zostawienie każdemu z zaproszonych gości weselnych drobnego upominku. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest ustawienie podarunku obok nakrycia. Mogą to być personalizowane pudełeczka z karteczką z podziękowaniem za przybycie i np. ozdobną czekoladką. Prezenty dla gości możecie wykonać sami lub zamówić:)

fotograf-Michał-Wisnios-wesele-atrakcje-4 fotograf-Michał-Wisnios-wesele-atrakcje-7

Zabawy weselne

Zabawy weselne najczęściej wykonywane są podczas oczepin, a także podczas przerw na parkiecie. Podstawowymi celem takich zabaw jest rozbawienie i ośmielenie gości weselnych. Repertuar zabaw należy uzgodnić wcześniej z wodzirejem lub zespołem muzycznym. Wśród zabaw wyróżniamy:

– Zabawy integracyjne, dające możliwość bliższego poznania się gości

– Zabawy oczepinowe, służące podkreśleniu polskiej tradycji weselnej, związanej z przejściem Młodych ze stanu wolnego do małżeństwa

– Skecze (gry) z udziałem gości. Zabawy stanowią jednych z najważniejszych elementów wesela i są długo wspominane przez gości.

Temat ten wkrótce rozwinę w nowym poście:)

ślub-zabawa-wesele-wiśnios-fotograf-kraków-3

Świecące bransoletki

Chcesz wprowadzić do swojego otoczenia trochę magii – świecące bransoletki to  idealny pomysł na zabawę dla dzieci oraz dorosłych. Kolorowe neonowe światło ubarwi każdą imprezę, nawet wesele. Należy rozdać je gościom gdy już się ściemni i zabawa gwarantowana:)

swietliki_bransoletki_mix

Jednorazowe aparaty fotograficzne

Pozostawienie na stołach weselnych  jednorazowych aparatów fotograficznych wraz z bilecikiem zachęcającym gości do wykazania się kreatywnością w uwiecznianiu wyjątkowych chwil to wspaniały sposób na umilenie gościom przyjęcia. Po weselu Para zbiera ze stołów wszystkie aparaty i ma dodatkową pamiątkę. Zdjęcia te nie zastąpią zdjęć profesjonalnego fotografa, ale z pewnością mogą czasami rozweselić, rozczulić, a nawet zaskoczyć.

fotograf-Michał-Wisnios-wesele-atrakcje-8

Lampiony szczęścia

Lampiony szczęścia/życzeń, to atrakcja weselna wywodząca się rodem z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z wierzeniami lecące ku niebu lampiony, mają przynieść Parze Młodej boską przychylność i szczęście. Wzbijające się do góry światła tworzą zapierający dech w piersiach widok. Najwięcej uroku przyniesie ta atrakcja po zmroku.

atrakcje-wesele-fotograf-wisnios-1

Pokaz sztuki barmańskiej

Latające kubki i butelki, widowiskowe podrzuty i tricki, a do tego idealnie dobrana muzyka… Brzmi naprawdę zachęcająco. Widzowie w trakcie pokazu zaangażowani są w różnego rodzaju konkursy i zabawy, co sprzyja niczym nieskrępowanej integracji grupy.

Pokaz tańca

Wasze przyjęcie weselne może uświetnić profesjonalne show taneczne: pokaz tańca towarzyskiego, pokazy breakdance, tańca nowoczesnego, tańca brzucha, flamenco i innych. Niektóre grupy, pary taneczne, szkoły mają w swojej ofercie także krótki kurs tańca dla gości.

Występ dudziarza

Atrakcja ta doskonale sprawdzi się na wesela polsko-szkockie, ale nie tylko. Wielkie Dudy Szkockie to niesamowity instrument o niepowtarzalnym brzmieniu, nierozerwalnie połączony z tradycjami i kulturą tego kraju. Polecam Piotra Marczewskiego – Dudziarza na każdą okazję.

fotograf-Michał-Wisnios-wesele-atrakcje-3

Fajerwerki

Kompozycje różnobarwnych efektów układających się na przemian, to w świetliste wachlarze, to w niebo usłane całym bukietem chryzantem i peonii. Raz po raz barwne malowidła urozmaicane są eksplozją kolorowych bomb, dających odczucie podróży w kosmosie. Każdy następny efekt zaskakuje różnorodnością oraz natężeniem eksplozji… Chcecie obchodzić swoje wesele w iście hucznym stylu? W takim wypadku można pozwolić sobie na mały wystrzałowy spektakl.

atrakcje-wesele-fotograf-wisnios-2

Udostępnij na:

Dodaj komentarz