Sesja plenerowa – Jak przygotować się do zdjęć w plenerze

posted in poradnik Młodej Pary

Sesja plenerowa – Jak przygotować się do zdjęć w plenerze

Jak przygotować się do sesji plenerowej? Co będzie potrzebne, co zabrać ze sobą…? – oto częste pytania Par Młodych. Przedstawiam kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Wam w zorganizowaniu wymarzonego pleneru ślubnego:

Wygodne obuwie

W zależności od rodzaju sesji i wiążące się z tym czasem ekstremalne warunki np. nierówny teren, śliskie skałki, świeżo skoszone pole, szczególnie Pani Młoda powinna wziąć obuwie zamienne. Chyba, że liczy na ukochanego, który będzie ją nosił na rękach.

Rekwizyty

Dobrze przygotować rekwizyty. Mogą to być przedmioty, które mają dla Was jakieś sentymentalne znaczenie, które zobrazują Wasze zamiłowania, lub są po prostu śmieszne i zabawne. Albo wybrać coś lekkiego i ulotnego jak balony i bańki mydlane.

Rezerwacje

Jeśli planujecie sesję w pałacu lub zamku – lepiej zaplanować to wcześniej i zarezerwować (wynająć) by obiekt lub jego fragment był dostępny tylko dla Was w tym czasie. Nie potrzeba Wam dodatkowych gapiów, którzy będą Was rozpraszać – musicie czuć się swobodnie.

Kosmetyczka

Wracając do bardziej technicznych spraw o których też nie możemy zapominać Pani Młoda może ze sobą wziąć lusterko, grzebień oraz kosmetyki w celu poprawienia makijażu.

Woda

Weźcie ze sobą także wodę do picia, szczególnie w upalny dzień. Generalnie lepiej nie spożywać posiłków podczas sesji. Lepiej zjedzcie coś lekkostrawnego przed sesją, a po sesji możecie najeść się do syta.

Kierowca

Dobrze będzie, jeśli nie będziecie musieli w tym dniu angażować się w rolę kierowcy. Dogadajcie się zatem z fotografem lub jeśli macie możliwość to zabierzcie na plener ze sobą kierowcę.

Wypoczynek

Koniecznie dobrze wypocznijcie przed plenerem. Wyśpijcie się i przygotujcie na dzień pełen wrażeń.

Urlop

Jeśli sesja plenerowa jest w innym dniu niż ślub to zaplanujcie sobie dzień wolny od pracy. Sesja trochę potrwa…

Dobry humor

Pamiętajcie o tym by sesja była przyjemna i stanowiła doskonałą zabawę przede wszystkim dla Was. Jeśli więc nie czujecie się najlepiej to przełóżcie ją lepiej na inny dzień.

Joanna Hrabia-Wiśnios

Udostępnij na:

Dodaj komentarz