Podziękowania dla rodziców – pomysły na prezenty

posted in poradnik Młodej Pary

Podziękowania dla rodziców – pomysły na prezenty

Ważnym i jednocześnie dość problematycznym etapem uroczystości weselnej dla większości Par Młodych jest czas podziękowań dla rodziców. Jak najlepiej podziękować za trud wychowania, za miłość i wsparcie. Jaką wybrać formę – poważną a może żartobliwą? Jakie dobrać słowa? Generalnie jest to dość poważny i wzruszający moment. Jak to zrobić żeby nie zamilknąć gdy łzy wzruszenia odbiorą nam mowę… Musicie dokładnie przemyśleć co chcecie przygotować dla swoich najukochańszych rodziców.

Jest wiele standardowych rozwiązań: kwiaty, kosze słodyczy i kosmetyków. Ważne by prezenty dla rodziców panny młodej i pana młodego były jednakowe. Nie ograniczajcie się do standardowych prezentów. Rodzicom będzie bardzo miło, gdy zadacie sobie trochę trudu i powiecie coś od siebie, a przy tym włożycie w to dużo serca.

Przedstawiam Wam kilka niestandardowych pomysłów, które na pewno będą stanowić doskonałą pamiątkę dla Waszych rodziców i nie zwiędną po kilku dniach jak kwiaty.

Fotopodziękowania (zobacz więcej)

Jednym z bardzo oryginalnych pomysłów są fotopodziękowania. Wyrażenie wdzięczności rodzicom w postaci zdjęć może przybrać różnorodne formy – od dość prostych zdjęć w ramkach, po bardziej skomplikowane albumy, fotoksiążki czy prezentacje przedstawiające całą historię Waszego życia, które zawdzięczacie rodzicom. Oto kilka pomysłów:

Podziękowania oprawione w ramę – zamów

Często Pary nie mając pomysłu kupują gotowe podziękowania zamknięte w tubie. Dużo lepszym pomysłem będzie możliwość eksponowania waszych podziękowań niż zamknięcia ich w tekturowym pudełku.Dlatego warto napisać jakąś sentencję, kilka słów płynących prosto z serca, dodać do tego Wasze zdjęcie lub wspólne zdjęcia z rodzicami i odpowiednio elegancko oprawić. Rodzice na pewno znajdą honorowe miejsce w domu na taki upominek.

rampodz

Fotoobraz – zamów

Podarujcie rodzicom Wasze zdjęcie z sesji narzeczeńskiej lub z dnia ślubu. W dużym formacie robi wielkie wrażenie…

podziekowanie-2w1

Fotomozaika – zamów

Jest to kolaż złożony od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć składających się na jeden duży obraz. W jednym obrazie przedstawiającym parę można zawrzeć wszystkie rodzinne zdjęcia.

http101memoriesphotomosaicswww.101memoriesphotomosaics.com

Fotoksiążka lub album – zamów

Fotoksiążka lub album z Waszymi zdjęciami od dziecka będzie również doskonałym prezentem dla rodziców. Zebrane zdjęcia od Waszych narodzin, przez okres dorastania do momentu poznania i narzeczeństwa na pewno obudzi w rodzicach najgłębsze uczucie wzruszenia. To przecież Wasza historia, w której oni uczestniczyli. Oczywiście przygotowanie takiego prezentu będzie dość czasochłonne więc nie zostawiajcie wykonania go na ostatnią chwilę. Można wprowadzić różne sentencję oraz podziękowania. Warto zostawić miejsce na kolejne zdjęcia… Bo tamta historia jest początkiem nowej historii, którą będziecie tworzyć razem.

7ywhzmh2www.thebudgetsavvybride.com

Prezentacja multimedialna zdjęć – zamów

Można przygotować prezentację w formie pokazu zdjęć, która obudzi wspomnienia. By nie była nudna warto uświetnić ją odpowiednią muzyką oraz dowcipnymi komentarzami pomiędzy zdjęciami. Można zamieścić zdjęcia wszystkich Waszych najbliższych: dziadków, rodziców oraz Wasze zdjęcia od najmłodszych lat do mementu poznania i okresu narzeczeńskiego. Zaprezentujcie ją na sali weselnej oraz podarujcie rodzicom na płytach DVD, by mogli do niej wracać.

Film z podziękowaniami

Jest to nowość. Bardzo szybko zyskuje popularność i coraz częściej pojawia się na weselach. Stanowi krótki kilku minutowy klip/materiał filmowy, opowiadający Waszą historię oraz zawierający podziękowania. Generalnie w jaki sposób będziecie dziękować rodzicom zależy od Waszej inwencji. Jeśli nie macie pomysłu na całokształt, zawsze możecie liczyć na pomoc studia filmowego, które pomoże stworzyć scenariusz i dobrać odpowiednią formę dla Was. Możecie pisać na kartkach za co dziękujecie lub po prostu wypowiadać słowa.


„O nas dla Was – podziękowania dla rodziców… przez g2filmstudio

Drzewo genealogiczne

Nie kupicie tego w żadnym sklepie ani supermarkecie. Możecie wykonać je sami w dowolnej technice i formie za niewielkie pieniądze lub zlecić komuś wykonanie.

decorative-family-trees-for-your-office-2www.ladiesgadgets.com

Piosenka

Jeśli posiadacie umiejętności wokalne napiszcie dla rodziców piosenkę i wykonajcie ją dla nich.

Wycieczka

Jeśli macie dość zasobne portfele możecie ufundować rodzicom wycieczkę marzeńJ w dowolny zakątek świata.

Portret

Możecie zlecić artyście wykonanie Waszego portretu specjalnie na tę okazję lub portrety rodziców.

portret-weselny

KB241

Karykatura

Jest to podarunek w stylu żartobliwym, jednak trzeba uważać by nie urazić rodziców.

Drzewko szczęścia

Kolejnym oryginalnym pomysłem może być podarowanie drzewek, które rodzice będą mogli posadzić w ogrodzie na znak waszej nowej wspólnej drogi.

_FOT9273

Prywatne listy

Napiszcie prywatne listy z głębi serca dla każdego z rodziców i podarujcie w ozdobnych kopertach lub rulonikach przewiązane sznurkiem/wstążką.letterChcesz otrzymać więcej porad i być na bieżąco? Zapisz się do bezpłatnego newslettera a otrzymasz:

• PREZENT na dobry start,
• Poradnik Młodej Pary - ABC ślubne,
• informacje o nowościach,
• kupony zniżkowe.

W każdej chwili możesz przerwać subskrypcję

Udostępnij na:

1 comment

  1. Portret to jest myśl ! Ja sobie zamówiłam ręcznie malowany portret rodziców w podziękowaniu za wesele, które takie cudowne nam zafundowali 🙂

Dodaj komentarz